Microblading, manuel şekilde kullanılan ucunda tek kullanımlık iğnesi bulunan özel bir kalem ile uygulanan çizimdir . Kaşların biçimi, altın orana (phi 1.618) göre hesaplanır.

Doğal içeriklere sahip pigment, steril ve tek kullanımlık malzemeler kullanılarak derinin yüzey (epidermis) tabakasına uygulanır.
Boya rengi seçilirken kişinin doğal kaş rengi baz alınır.

Altın oran hesaplaması ,altın oran cetveli ile Phibrows teknik bilgisine sahip kişilerce yapılabilir. Atışlar kılların çıkış yönünü takip edecek şekilde tasarlanmalıdır .

Uygulama, steril tek kullanımlık aletler ile yapılır . Uygulamada kullanılan pigment dünyanın en yüksek standartlarına sahip olan Phibrows markasına aittir .

Phibrows pigment sahip olduğu mükemmel içerik sayesinde kaliteli iyileşme sağlar . ciltte kırmızılık , boyanın mavileşme ,grileşme ve yeşermesi gibi istenmeyen sonuçlarla karşılaşma ihtimali söz konusu değildir .

Bir yapı veya sanat eserinin altın orana yakınlığı, onun aynı zamanda estetik olarak güzelliğinin bir ölçüsü olarak kabul görmüştür .

Phibrows tekniğinde de doğada ve tüm canlılarda bulunan , evrendeki kusursuz simetri olarak kabul görmüş altın oran ölçüsü ile doğal içeriklere sahip pigmentler ,çalışmanın en önemli unsurlarıdır.