DESPIGMEN P3 YÜZ VE VÜCUT DEPOLAMA HATTI

Ciltte Koyu Noktalara Son

  • Her birimizin belirli bir cilt tonu vardır (cilt fototipi). Bu ton farkı, derideki melanin adı verilen doğal bir pigmentin konsantrasyonundan kaynaklanmaktadır. Ama melanin nedir? Melanin, vücudumuz tarafından üretilen ve saçımızın, gözlerimizin ve cildimizin tonunu belirleyen bir pigmenttir. Cilt seviyesinde, ana işlevi cildi güneşten korumaktır. Vücudumuzun ürettiği melanin türü ve miktarı hem cilt tonumuzu hem de UV ışınlarına karşı koruma düzeyini belirleyecektir.
  • Melanin, epidermisin en derin tabakasında bulunan hücreler olan melanositler tarafından üretilir. Melanositler, onları çevreleyen hücrelere (keratinositler) melanin granülleri yerleştirir ve bize cilt tonumuzu verir.
  • Melanik pigmentte aşırılık veya kusur nedeniyle varyasyonlar olduğunda, diskromiler veya hiper veya hipomelanoz olarak bilinen cilt rengindeki değişiklikler meydana gelir.
  • Hiperpigmentasyonun ortaya çıkmasının birkaç nedeni ve birçok pigmentasyon türü vardır. Melanin üretiminde anahtar bir enzim olan tirozinaz, hepsinde yer alır.
  • Depigmen P3, hiperpigmentasyon sürecinin farklı adımlarında etki eder. Üretim aşamasında tirozinazı inhibe ederek ürettiği melanin miktarını azaltır. Aynı zamanda, cildin bağışıklık tepkisini sınırlayan ve diğer aktif bileşenlere karşı toleransını artıran bir anti-inflamatuar etki sağlar. Son olarak hücre yenilenmesini aktive ederek var olan karanlık noktaları aydınlatarak çalışır.

Bu Ürüne Sahip Olmak İçin!

Kişisel kullanımınız için almak istediğiniz ürün detayları için satış temsilcimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Aktif İçerik
Vitamin CC Vitamini

C vitamini epidermal yenilenmeyi hızlandıran iyi bilinen ve güçlü bir antioksidandır.

Ayrıca tirozinazın yerinde aktivasyonunda bakır ile etkileşime girerek melanin üretimini azaltmaya yardımcı olur.

Kojic AcidKojik Asit

Kojik asit, diğerleri arasında güneş hasarı, yara izleri ve lekeler gibi cilt koşullarını tedavi etmek için yaygın olarak kullanılan aktif bir bileşendir.

Güçlü bir cilt parlatıcı ve çok yaygın bir cilt bakım bileşenidir.
Ayrıca tirozinaz inhibisyonunda da işbirliği yapar.

RetinolRetinol

Retinol, güçlü yaşlanma karşıtı özellikleri nedeniyle kozmetikte en iyi bilinen aktif bileşenlerden biridir, ancak aynı zamanda mükemmel bir eksfoliyandır, hücre yenilenmesini uyarır, melanozom transferine müdahale eder, keratinosit yenilenmesini arttırır ve tirozinaz transkripsiyonunu inhibe eder.

Etkinliği nedeniyle genellikle melismayı tedavi etmek için kullanılır.

ArbutinArbutin

Arbutin, bir tirozinaz inhibitörü olarak çalışan, enzimatik oksidasyonunu inhibe ederek ve ayrıca dihidroksifenilanalin oksidasyonunu bloke ederek epidermal melaninin biyosentezini bloke ederek aktivitesini azaltan bir hidrokinon türevidir (dermatolojide kullanılan iyi bilinen bir depigmente edici reçeteli tedavi).

Liquorice extractMeyan Özü

Meyan kökü özütü, tirozinaz aktivitesini inhibe ettiği kanıtlanmış doğal bir pigment giderici ajandır.

Ayrıca anti-inflamatuar ve antioksidan özelliklere sahiptir.

Bu aktif bileşen, güçlü aydınlatma etkisi nedeniyle depigmentasyon tedavilerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Polypodium LeucotomosLipozom Formülü

Polypodium leucotomos, cildi UV radyasyonunun etkilerinden koruyan inanılmaz antioksidan ve foto-koruyucu özelliklere sahip, Orta Amerika’ya özgü güçlü bir doğal aktif bileşendir.

Ayrıca anti-inflamatuar ve immün sistemi uyarıcı fonksiyonlara sahiptir. Diğer eylemlerin yanı sıra melanositleri stabilize eden dermal yapıyı düzenler. Bunun da ötesinde, diğer aktif bileşenlerin parlatıcı etkilerini arttırır.

Bu aktif bileşen, bileşenlerinin bütünlüğünü koruyan orijinal bir Asacpharma prosedürü kullanılarak ekstrakte edilir.

Faydaları
  • Parlatıcı EtkiDepigmen P3, cilt tonu üzerinde güçlü bir aydınlatıcı ve akşam etkisine sahiptir. Rutinin uygulanmasının ilk ayından sonra görünür sonuçlar göstererek hem fokal hem de yaygın hiper ve hipopigmentasyon üzerinde etkilidir.
  • AntioksidanPolypodium leucotomos'un C, E ve A vitaminleri ile ortak etkisi, serbest radikallerin etkisini ve dolayısıyla hücresel oksidasyon üzerindeki etkilerini yavaşlatır.
  • Hücre YenileyiciEpidermisin üst tabakasındaki ölü ve pigmentli hücrelerin yok edilmesine katkıda bulunan, cilt tonunun eşitlenmesine yardımcı olan Retinol gibi bileşenlerle sağlanan güçlü bir eksfoliyan etki sunar.
  • Cilt KorumaGündüz bakımındaki UV filtreleri, pigmentasyonun yeniden ortaya çıkmasına karşı güçlü koruma sağlar. Bunun da ötesinde, yenilikçi kirlilik önleyici filtreleri, kirleticilerin neden olduğu serbest radikallerin artışını önlemeye çalışır.
Destekleyici Ürünler
Whitening MilkNemlendirici Vücut Sütü

Dirsekler, dizler ve koltuk altları gibi cildin koyu bölgelerini gözle görülür şekilde iyileştiren antioksidan, aydınlatıcı ve nemlendirici vücut sütü.
Enfes formülü iki yıldız bileşen içerir. İlk olarak, koyu lekelerden sorumlu mekanizmaları hedef alan arabinoksilan-oligosakkarit ile zenginleştirilmiş buğday özü (AXOLIGHT), onları belirgin şekilde aydınlatır.
İkincisi, Polypodium leucotomos, Orta Amerika’ya özgü Polypodacea ailesine ait bir eğrelti otundan elde edilen doğal bir aktif bileşen. Antioksidan özellikleri ve fotokoruyucu etkisi sayesinde cildi güneş ışınlarından koruyarak UVA ışınlarının etkilerini engeller. Despigmen serisindeki Polypodium leucotomos, tüm bileşenlerinin bütünlüğünü koruyan orijinal bir Asacpharma prosedürü kullanılarak çıkarılır.
Beyazlatıcı Süt, koyu bölgeleri iyileştirmenin yanı sıra parlak, sağlıklı görünen bir cilt sağlar ve vücudun her yerinde kullanılabilir.

Punctual CreamDepigmentasyon Hedefli Krem

Epidermisin en derin tabakasına nüfuz eden yüksek konsantrasyonda lipozomal aktif bileşenler içeren hedefe yönelik matlaştırıcı krem. Lokalize bölgelere uygulamadan sonra hiperpigmentasyonunuzun boyut ve yoğunluk olarak azaldığını fark edeceksiniz.
Güçlü formülü, aydınlatıcı aktif bileşenleri birleştirir ve yüzdeki herhangi bir koyu lekenin boyutunu ve yoğunluğunu azaltmak için Polypodium leucotomos’un antioksidan bileşikleri tarafından geliştirilmiştir.
Krem, günde üç defaya kadar doğrudan koyu lekelere uygulanabilir ve küçük, hafif formatı, ihtiyacınız olduğunda yanınızda taşımak için mükemmeldir.

Güneşe maruz kalma gibi dış etkenlerin neden olduğu koyu lekelere veda etmek için olmazsa olmaz bir ürün.

Day Cream SPF 50+Yüz Kremi

Despigmen P3 Gündüz Kremi SPF50+, cildi düzensiz pigmentasyonun ana nedenlerinden koruyan ve çok yüksek güneş koruma faktörü içeren, depigmentasyon özelliklerine sahip koruyucu bir tedavidir.
Ürün, kapsamlı bir şekilde kullanıldığında 28 günde görünür sonuçlar sağlayan küresel bir tedavi olan Despigmen P3’ün bir parçasıdır. Seri aynı zamanda yoğun etki serumu ve bölgesel koyu lekeler için bir çözüm olan Punctual Cream içerir.
Gündüz Kremi SPF50+, yüzü güneş ışınlarından ve çevre kirliliğinden korurken cilt tonunu eşitler ve yeni koyu lekelerin oluşmasını engeller.
Hiperpigmentasyona yatkınsanız, koyu lekelerle mücadele ederken cildinizi korumak için bu güneş kremini kullanabilirsiniz.
Bu krem aynı zamanda herhangi bir basit yüz bakımı rutini için de mükemmel bir seçimdir, çünkü diğer tedavilerle cildinizin durumunu iyileştirirken koyu lekeleri önleyebilirsiniz.

SerumDespigmen P3

En derin cilt katmanlarını hedefleyen, cilt tonunu eşitleyen ve böylece koyu lekeleri düzelten lipozomal aktif içerikli gece serumu. Tüm cilt tipleri için uygundur, matlaştırıcı etkisi parlamayan bir cilt sağladığından özellikle yağlı ciltler için önerilir.
Bu yenilikçi serum, kojik asit ve arbutin gibi pigment giderici ajanları, yüksek konsantrasyondaki vitaminler nedeniyle antioksidanlarla ve bir antioksidan ve cilt koruyucu bileşen olan Polypodium leucotomos ile birleştirir.
Cilt bakım rutininizin olmazsa olmazı, siyah noktaları düzeltmenin yanı sıra A vitamininin etkisi sayesinde “soyulma etkisi” yaratarak hücreleri yenileyen bir ürün.