Cilt bakımı konusunda kullanılan başarılı yöntemler insanların ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap verir. Hem genetik faktörlerden kaynaklı hem de çevresel faktörlerden dolayı cilt zamanla canlılığını yitirir. Bu nedenle parlak ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak doğru cilt bakımı ile mümkündür. Cildin estetik görüntüsünü ve güzelliğini korumak amacıyla etkili sonuçlar veren cilt bakım yöntemleri tercih edilir.

Son zamanların trend uygulaması olan pumpkin Peel cildin yenilenmesini sağlayarak ciltte görülen yaşlanma, akne ve leke gibi problemleri en hızlı bir şekilde giderir. Hücre yenilenmesini sağlayan alfa hidroksi asit, cildin yumuşak hale gelmesine de yardımcı olur. Pumpkin Peel bir diğer ismi ile Sindrella bakımı leke ve çil tedavisinde de kullanılarak cilt kusurlarını en az seviyeye indirir.

Pumpkin Peel Nedir?
Cilt bakımı estetik kaygıların dışında sağlıklı olması bakımından da önemli bir konudur. Bu nedenle sağlıklı bir cilde sahip olmanın en iyi yolu yaşanılan yüzün problemlerini doğru yöntemlerle gidermek olacaktır. Cildin canlılığını ve tazeliğini korumak için düzenli olarak cilt bakımı yaptırmak gerekir. Kadınlar tarafından yaygın bir şekilde kullanılan pumpkin Peel yani balkabağı peelingi balkabağı özleri ile hazırlanıp cilde uygulanır.

Cildin nefes almasına yardımcı olan bu uygulama cildin canlılığını ve ışıltısını korur. Pumpkin Peel uygulama öncesinde cilt temizleyiciler ile yağ kirden arındırılarak daha yumuşak hale getirilir. Hazırlanan peeling güzellik uzmanları tarafından ihtiyaç duyulan bölgelere sürülür ve burada belli bir süre bekletilir. İlk uygulamadan itibaren pumpkin Peelingin etkilerini görmek mümkündür.

Pumpkin Peel Nasıl Yapılır?
Peeling işlemine başlamadan önce cildin uygun solüsyonlar yardımı ile temizlenmesi gerekir. Yapılan bu temizleme işleminin ardından yağ ve kirler alınarak nefes alabilen bir yapıya dönüşür. Temizleme işleminin ardından cilt üzerinde bulunan tüm ölü hücreleri kaldırılarak cildin canlanması sağlanır. Uzman kişiler tarafından hazırlanan balkabağı peelingi cilt üzerinde bulunan sorunlu noktalar üzerine sürülür ve bu Peelingin cilt üzerinde belli bir süre kalması gerekmektedir. Bekleme suresinin ardından cilt üzerinde bulunan solüsyon temizlenir ve uygun ürünler kullanılarak cilt nemlendirilmeye çalışılır.

Pumpkin Peel Kimlere Uygulanır?
Cilt sorunları birçok kişiyi rahatsız eder. Hem yaşın ilerlemesi hem de çevresel faktörlerden kaynaklı olarak cilt üzerinde birtakım problemler görülür. Cildin kendini yenileyen özelliğinin bulunması oldukça önemli bir konudur. Fakat belli yaştan sonra cilt üzerinde ölü hücreler meydana gelir. Ve bu ölü hücreler cildin yenilenmesini engeller. Bu nedenle insanlar daha kalıcı yöntemler kullanmak amacıyla profesyonel destek alırlar.

Bu doğrultuda kliniklerde yapılan Pumpkin Peel son zamanların en çok tercih edilen yüz bakım uygulaması olmuştur. Bu uygulama yaşlılık lekelerinde, akne, sivilce lekesinde, Güneş lekelerinde, hiper pigmentasyonlu ciltlerde ve tüm kuru ve hassas ciltler üzerinde sorunsuz bir şekilde uygulanabilir. Yapılan uygulama sayesinde cilt ışıltılı bir hale dönüşerek daha aydınlık bir şekilde gözükür.

Pumpkin Peel Neden Yapılmalıdır?
Doğal ve organik cilt bakım ürünleri günümüz insanları tarafından en çok kullanılan yöntemler arasında bulunur. Bu nedenle Pumpkin Peel doğal bir ürün olduğu için giderek popüler bir hale geliyor. Balkabağı bakımı olarak nitelendirilen bu peeling uygulaması içerisinde balkabağının etkisi ile birçok enzim bulunur. Bu enzimler sayesinde hücre yenilenerek cilt yumuşak hale gelir. Pumpkin Peel doğal bir ürün olduğu için tüm cilt tiplerinde etkili bir şekilde kullanılabilir. Cildi üst katmanından başlayarak derinlemesine temizler. Leke ve cilt tedavisinde son derece etkili olan pumpkin Peel cilt sorunlarını en az seviyeye indirir.

Pumpkin Peel İçin Hangi Mevsim Uygundur?
Doğal ve organik ürünler cilt bakımı konusunda önemli bir yere sahiptir. Çünkü bu doğal ürünler içerisinde herhangi bir kimyasal ya da asitli madde bulunmadığı için cildi soymadan, zarar vermeden bakımını yapar. Pumpkin Peel doğal ve organik olduğu için her mevsim de rahatlıkla kullanılabilen bir uygulamadır.

Uygulama sayesinde cilt derinlemesine temizlendiği için nefes alabilen bir yapıya kavuşur. Nefes alabilen ciltler her zaman daha parlak ve ışıltılı durur. Pumpkin Peelingin cilde birçok faydası bulunur. Ürün cildi tazeleyerek tüm sivilce ve akneleri yok eder. Yaşlanmaya neden olan ölü hücreleri ortadan kaldırdığı için cildin yenilenmesine katkı sağlar. Ürün içerisinde alfa-hidroksi asit bulunduğu için cildin daha genç görünmesine yardımcı olur.

Pumpkin Peel Sonrası Ağrı Olur Mu?
Pumpkin Peeling işlemi ağrısız olduğu için güvenilir bir şekilde herkes tarafından kullanılabilir. Cilt bakımına önem veren cilt sorunlarından rahatsızlık duyan tüm kadın ve erkekler bu yöntem sayesinde ciltte istedikleri bakımı yaptırabilirler ve cildi daha sağlıklı bir görünüme kavuştururlar.

Pumpkin Peel Hangi Sorunlarda Etkilidir?
Pumpkin Peeling tüm cilt sorunlarında profesyonelce uygulanır ve istenilen sonuca ulaştırır. Ciltte meydana gelen lekelenmeler akne ve sivilceler birçok kişiyi rahatsız eder. Bu doğrultuda cilt kusurlarını kapatmak amacıyla kullanılan fondötenler geçici çözümlerdir. Günümüz teknolojisi ve ürünleri kullanılarak yapılan pumpkin Peelingin son dönemlerin en trend bakım yöntemi haline gelmiştir.

Çünkü cildi derinlemesine temizleyen bu yöntem sayesinde cilt tüm ölü hücrelerden arınarak sağlıklı ve ışıltılı bir hale gelir. Pumpkin Peelingin içeriğinde bulunan ürünler yardımıyla kişilerin daha genç görünmesine katkı sağlar. Yüzde görülen çil tedavisinde de olumlu sonuçlar verir.