Microblading nedir?

Microblading deri üstünde küçük dokunuşlarla yapılan gerçeğe en yakın, dikkat çekici ve doğal yapıya sahip en son teknoloji ile yapılan gerçek kaş efektidir.

Bu işlemi diğer kalıcı makyaj uygulamalarından ayıran özelliklerinden biri deride yıllar geçse bile blok görüntüde bir durum söz konusu olmamasıdır.Boyalar, sarı, yeşil, mor gibi renklere dönmemesidir.İşlem yarı kalıcı makyaj olarak bilinsede aslında uzun aylar deriden ayrılmamaktadır.Deri üzerinde yıllar geçse bile çizgilerin gölgelerini göreceksiniz.

Microblading kaç yıl kalır?

Ustaca yapılan uygulamlar genellikle en az 1 yıl kadar kullanım gözlenmiştir. Maksmimum ise 2 yıldır.

Microblading derime zarar verir mi ?

Microblading görüldüğü kadar masum bir işlem değildir.Bilinçsiz uygulamalar derinizde çok büyük hasarlara sebep olabilir.Bunun düzelmesi çok zor bazen ise imkansızdır.

Örneğin:Eğitimsiz ve konu hakkında bilinçsiz uygulayıcılar tarafından yapılan uygulamalar yıllar sonra deride gözle görülür skar oluşturmaktadır.Bu 2.defa işlem yapmayı engeller.

Doğru baskı ve doğru tekrarlar sayesinde derinizde büyük zedelenmeler ve yoğun scar görüntüsü olmamaktadır.

Microblading yapıldığında kaşlarım siyah ve çok kalın olur mu?

Sizin ihtiyacınız ve istekleriniz de göz önünde bulundurulup kendi kaş formunuzu bozmadan altın orana uygun bir form çizilmektedir.

Genellikle kendi kaş ve saç renginizin 1 ton koyusu uygulanmaktadır.1 hafta içinde en az %20-%30 boya kaybı görülmektedir.Bu sayede kendi kaş ve saç renginize en yakın doğal rengi 1 hafta içinde elde etmiş olacaksınız.

Uygulamalarda kendi kaşınızı bozmadan, derinize zarar vermeden, çok koyu yoğun renkler kullanmadan en doğal rengi ve uygulama size sunmaktadır.

Microblading can acıtır mı ?

Microblading öncesinde de uygulama aralarında da sürekli ara uyuşturucularla uyuşturulup ilerletilen bir işlemdir.Bu sebeple büyük dayanılmayacak acılar hissetmeyeceksiniz.

Microblading işleminde ten yapısının bir önemi var mıdır?

Elbette ten kişilerin kullanım sürelerinde önemli faktördür.

Eğer cilt yağlı ise kuru ve karma tenlere göre biraz daha erken akmalar olabilir.

Eğer cilt kuru ise yağlı ve karma ciltlere göre neredeyse 2 kat daha fazla boya tutmaktadır.

Eğer cilt karma ise standart en az 1 yıl kadar bu uygulamayı kullanabilirsiniz.

Microblading uygulamasını öneriyor musuz?

Microblading uygulaması bilinçli uygulandığında yıllarca kullanılabilecek en doğal uygulamadır.Kesinlikle kaş ile ilgili sorunları olan herkese öneriyoruz.