Lazer Epilasyon Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Lazer Epilasyon Hakkında Bilinmesi Gerekenler

_

Deniz Lazer Epilasyon & Karaman Güzellik Salonu Lazer Epilasyon Hakkında Sık sorulan Soruları Yanıtladı

Sık Sorulan Sorular

Lazer epilasyonda dikkat edilmesi gereken ancak pek dikkat edilmeyen noktalar nelerdir.

Kalıcı makyaj ve dövmesi olanların dövme bölgesinde lazer epilasyondan kaçınmaları gerekir. Bunun sebebi ise dövmelerde bulunan demir ve titanium dioksidin lazer ışınları ile reaksiyona girmesi ve dövmenin renginde bozulmaların meydana gelebilmesidir.

Genital bölgeye lazer uygulaması kısırlığa yol açar mı?

Lazer epilasyonda kullanılan ışınlar ancak cilt yüzeyinin yaklaşık 1mm altında bulunan kıl köklerine kadar ulaşabiliyor. Daha derine inemiyor ve iç organlara ulaşamıyor. Lazer cihazı ışını deriye sadece kıl köklerinin etkileneceği kılı çevreleyen diğer yapılara zarar vermeyecek kadar kısa bir süre boyunca veriyor. Lazer epilasyonda kullanılan ışınlar radyolojik görüntüleme yöntemlerinde kullanılan x ışınlarından farkı olup noniyonize karakterde tüm bu sebeplerde lazer epilasyonun kısırlık yapması mümkün değildir ve kısırlık yaptığına dair bir bilimsel veride bulunmuyor.

Koltuk altlarına uygulanan lazer epilasyon meme kanseri oluşumunu etkiler mi?

Lazer epilasyonun meme kanserine yol açabilceğine ilişkin herhangi bir bilimsel çalışma bulunmuyor. Lazer epilasyonda kullanılan ışın tıpkı günlük yaşamda bizi çevreleyen ultraviyole ışınları Ya da enerji hatları ; cep telefonları ve pek çok elektrikli ev aletlerinin yaydıkları gibi noniyonize ışın yayıyorlar.

Lazer epilasyon sonrası uygulama bölgesinde leke oluşması olasılığı nedir?
Yaz aylarında lazer epilasyon yapılması zararlı mıdır?

Yaz aylarında lazer epilasyon yapılması zararlı değildir.Lazer yapilan bölgeyi güneşten korumak gerekir

Lazer epilasyona başlama yaşı kaç olmalıdır?

Erkekler için 15-16 ; kızlar için 13-14 yaş arası uygundur.

Batıklar için lazer epilasyon çözüm müdür?

Evet. Batıkları gidermenin ve yeniden oluşmasını önlemenin en basit tedavi yolu lazer epilasyondur.

Hormon bozukluğu olan hastalarda lazer epilasyon tedavisi işe yarar mı?

Lazer epilasyonla kısmi dökülmeler sağlanır fakat tüylerin hormanlarında etkisiyle geri çıkmayacağının garantisi verilemez. Bu yüzden hormon problemi olan lazer hastalarının öncelikle hormon tedavisi olmaları önerilir.

Lazer epilasyon koltuk altı terlemesini artırır mı?

Bazen lazer epilasyonun ısısı koltuk altında bulunan lenf bezlerini harekete geçirip terlemeyi artırabilir. Fakat bu devam eden ve herkeste olan bir durum değildir.

Özel bölgeye lazer yapılası sakıncalı mıdır?

Değildir. Çünkü lazer ışığının indiği derinlik bellidir. Sadece kıl köküne kadar gider. Kan damarları 1024 nm’ de bulunur. Lazer cihazları en fazla 950 nm’ye kadar inebilir. Daha derinin gören lazerlerde vardır fakat bunlar damar tedavilerinde kullanılır.

Lazer epilasyon her bölgeye uygulanabilir mi?

Her bölgeye iç rahatlığıyla uygulanabilir. Sadece ”ben’ler” üzerine yapılamaz

Lazer epilasyon işlemi bittikten sonra kalan beyaz tüyler için ne yapılmalıdır?

Siyah tüyler bittikten sonra kalan beyaz tüyler için en uygun işlem iğneli epilasyon işlemidir.

Yüz bölgesi lazeri neden diğer bölgelere göre daha geç biter?

Yüz bölgesi güneş ışınlarına açık(görünür) bir bölge olduğundan lazer işlemi sırasında yüksek dozda işlem yapılamaz. Bu yüzdende geç biter. Diğer bir neden ise yüz bölgesinde ki tüylerin diğer bölgelere göre tüy yapısının ince ve bazende renksiz olmasıdır.

Lazer sonrası uygulama bölgesine kaç gün su değmemelidir?

Lazer epilasyon yapıldıktan sonra 1(bir) gün boyunca cilde su değmemesi cilt reaksiyonu ve tahrişi açısından önemlidir.

Lazer epilasyona en uygun cilt ve tüy yapısı nedir?

Melanin pigmenti açısından lazer epilasyona en uygun cilt tipi beyaz cilt üzerine siyah tüydür. Fakat uygulama yapan kişi tarafından uygun doz ayarı yapıldığı taktirde koyu tenli hastalarımızda da %80 sonuca ulaşılmaktadır.

Lazer epilasyon da her bölgeye jilet yapılması uygun mudur?

Lazer epilasyonda vücut bölgesine jilet yapılması uygundur. Fakat yüz bölgesinin kıl yapısı dirençli olduğu için yüz bölgesine jilet yapılması uygun değildir.

Lazer epilasyonda seans aralıkları kaç gün olmalıdır?

Lazerde seans süreleri bölgelere göre değişiklik göstermektedir. örneğin; yüz bölgesi ilk üç seans 25-30 gün civarı sonrasında30-45 güne kadar kılın yapısına göre uygulama yapan kişi tarafından belirlenebilir. Vücut bölgesi için 2 ayda bir şeklinde yapılması uygundur.

Lazer epilasyon beyaz ve sarı tüylerde etkili midir?

Lazer epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmanın en kolay ve en hızlı yoludur. Lazerler kıl kökündeki melanin pigmentine odaklıdır. Beyaz ve sarı tüylerde melanin pigmenti az olduğu yada hiç olmadığı için lazer epilasyon beyaz ve sarı tüylerde çok etkili değildir. Bu yüzden beyaz ve sarı tüyler için iğneli epilasyon yöntemi önerilir.

Uzmana Sor

    Randevu Al
    Sohbete Başla
    Merhabalar
    Size nasıl yardımcı olabiliriz.