Güzel ve temiz bir cilde sahip olmak bütün insanların hayalini kurduğu bir durumdur. Bunun için kozmetik sektöründe birçok ürün yol ve yöntem keşfedilerek cilt bakımı yapılmaktadır. Erken kırışıklar meydana gelmesi insanların olduğu yaştan daha brüt göstermesine neden olur. İnsanların yaşlı görülmesi psikolojileri üzerinde olumsuz etki yapacağından dolaylı yaşlanma ve kırışıkların önüne geçmek için birçok krem ve bakım ürünü kullanılmaktadır. Yerçekiminin ve yaşın etkisiyle ciltte bulunan kolajen miktarı azalacağı için cilt elastikiyetini kaybedecektir.

Bu durumun oluşması doğrudan ciltte kırışıklık meydana gelmesine neden olur. Meydana gelen bu kırışıklık ve çizgilerin ortadan kaldırılabilmesi için uzman kişilerce bakım uygulamaları yapılmalıdır. Kırışıklık cilt bakımı yapan kişiler güzel bir cilde sahip olacakları için moral motivasyon açısından daha iyi bir konumda olacaklardır. Cilt kırışıklıkları başta stres olmak üzere depresyon ve üzüntü, düzensiz beslenme alışkanlıkları, tütün, alkol ve hazır gıdaların çok fazla miktarda tüketilmesi, az su tüketilmesi ciltte kırışıklık oluşumu üzerinde etkiler yapmaktadır.

Kırışıklık oluşmaması adına günde en az 2 litre su tüketilmesi, ani kilo değişimlerinden uzak durulması, düzenli ve dengeli beslenme, sigara ve alkol gibi kötü alışkanlıkların bırakılması ciltte kırışıklık oluşumunu minimum seviyeye inmesine neden olur. Bunlara rağmen ortaya çıkan olumsuz durumlar karşısında kırışıklık cilt bakımı yapılarak bu durum ortadan kaldırılabilir. Özellikle stresten uzak bir yaşam şeklinin tercih edilmesi kırışıklık oluşumunu ciddi manada azaltacaktır.

Kırışıklık Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?
Özellikle ilerleyen yaşlarda kadın veya erkek herkesin karşılaşabileceği kırışıklık oluşması genellikle göz kenarlarında ve ellerde meydana gelmektedir. Düzenli ve doğru bakımlar yapıldıktan sonra bu kırışıklıkları minimum seviyeye indirmek mümkündür. Burada temel olarak kırışıklık oluşum nedenlerine ve ulaşım şeklini araştırılarak bu yönde tedbir alınması kırışıklık giderilmesinde önemli bir yol olacaktır.

Özellikle cilde elastikiyet özelliğini kazandıran kolajen üretiminin ilerleyen yaşlarda azalması kırışıklığa neden olduğundan dolayı bir kolajen üretimini tetikleyen uygulamaların yapılması gerekir. 50’li yaşlardan sonra kolajen üretiminde pozitif etki yapan c vitamini tüketiminin günlük 500 miligram ve üzerinde olması kırışıklıkları azaltacaktır. Kahve, çay, asitli içecekler sigara ve alkol tüketimi minimum seviyeye indirilmelidir.

Güneşe fazla maruz kalmamak ve güneş’in olumsuzluklarına karşın krem kullanılması önemlidir. Kırışıklık cilt bakımı özellikle gece ve gündüz cildin kaliteli bir nemlendirici tarafından nemlendirilmesi ile yapılabilir. Sağlıklı ve canlı cilde sahip olmak isteyen kişiler düzenli aralıklarla cilt bakımı yapmaları gerekir. Cilt tipine ve cilt yapısına göre doğal maskeler kullanılarak cildin daha bakımlı görünmesi sağlanabilir. Cilt bakımı ile ölü deriler ciltten uzaklaştırılarak cildin dengesi sağlanır yaşlanma etkisi yavaşlatılır.

Cilt bakımı uzman kişilerce yapıldığı zaman cilt yapısı ve uygulama yöntemi doğru belirlendiği için etkili sonuçlar verecektir. Kuru, yağlı, normal, karma, olgun olarak 5 ayrı cilt çeşidi bulunmaktadır. Cilt temizleme tipi kullanılarak yüz ve boyun bölgesi kirlerden temizlenir. Özel tonikler aracılığıyla gözenekler daha sıkı bir hale getirilir. Su ve ozon buharı özel cihazlar vasıtasıyla cilde verdikten sonra ciltte rahatlama görülür.

Kırışıklık Cilt Bakımı Yaptıranlar
Kırışıklık kişilerde özgüven eksikliği ve sosyal hayatlarında olumsuz yönde etkiler bırakmaktadır. Bulunduğu yaştan daha büyük gösteren kişiler ve daha genç görünme isteği kırışıklık giderici krem ve maskelerin yoğun bir şekilde üretilmesine ve kullanılmasına imkân vermiştir. Kırışıklık cilt bakımı yüz, boyun, el gibi cildimizin dışarıda görünen yerleri ne sıklıkla uygulanmaktadır. Uzman kişilerce yapılan cilt bakımı uygulamaları sonuçları itibariyle beklentileri tam olarak karşıladığından dolayı yaptıran kişilerce olumlu değerlendirmeye tabi tutulur.

Özellikle kararsız kalan ve çekinceleri olan kişiler kırışıklık cilt bakımı yaptıran kişilere bakarak net bir karar vermeleri daha kolay olmaktadır. Bu uygulamayı yaptıran kişiler uygulama hakkında bilgiler paylaşarak avantajları ve dezavantajları noktası sonrasında yapmak isteyenleri bilgilendirmektedir.

Kırışıklık Cilt Bakımı Kimlere Uygulanır?
Yerçekiminin etkisi insanlarda ilerleyen yaşlarda kırışıklık ve sarkma gibi cilt problemleri ortaya çıkmaktadır. Yaşın etkisi ve farklı psikolojik sorunlara bağlı olarak ince çizgiler ve cilt kırışıklıkları ortaya çıkmaktadır. Otuzlu yaşlardan başlayarak daha yukarı yaşlara kadar kırışıklık cilt bakımı kadın veya erkek herkese uygulanabilir. Ancak cilt bakım ürünlerine karşı hassasiyeti ve alerjisi bulunan farklı deri hastalıklarına sahip kişilerin cilt bakımı yaptırmaları önerilmez. Ancak yaşamın bütün evrelerinde kırışıklıklar meydana geldiğinde uzman kişilerin yardımıyla kırışıklık karşıtı bakımlar yapılarak cildin bebeksi bir görünüm elde edilmesi sağlanır.

Kırışıklık Cilt Bakımı Nasıl Uygulanır?
Derin kırışıklıkların tamamen ortadan kaldırılması çok zor olmakla beraber sağlıklı bir yaşam şekli tercih edilerek kırışıklıklar ciddi manada azaltılabilir. Özellikle güneşin kırışıklıklar üzerinde ciddi olarak neden olduğu bilinen bir gerçektir. Güneşe çıkan kişilerin ultraviyole ışınlarına karşı güneş kremi kullanmaları ayrıca güneşe çıkılmadığında dahi güneş kremi sürülmesi kırışıklıkları azaltacaktır.

Yüzün her gün yıkanması önemlidir ancak çok fazla sayıda su ile yıkanan ciltte yağlar ve nem ortadan kalkacağından dolayı kırışıklık meydana gelebilir. Cildin yıkama sonrasında tonik ile PH dengesi sağlanabilir. Kaliteli nemlendiriciler cilt bakımında önemli bir uygulamadır. Özellikle göz çevresinde bulunan değerlerin diğer bölgelerde bulunan deriden farklı olduğundan dolayı nemlendiriciden farklı olarak göz kremi kullanılması ince olan bu tabakanın pürüzsüz kalmasını sağlayacaktır.

Kırışıklık Cilt Bakımı Fiyatları
Kırışıklık cilt bakımı fiyatları uygulama merkezi ve uygulamayı yapan hekim tecrübesine göre değişkenlik gösterebilir. Ayrıca kullanılacak krem ve solüsyonların çeşidine göre uygulama yöntemini ve seans durumuna göre fiyatlarda farklılıklar oluşmaktadır.