Öncü Teknoloji, Yeniden Hayal Edildi ve Tasarlandı

Günümüzde artık teknolojinin de gelişmesi ile beraber lazer epilasyon yöntemi de yaygınlaşmaya başlamıştır. Lazer epilasyon yöntemi vücudun istenmeyen bölgelerinde var olan kıl problemlerinin giderilmesi adına çok büyük kolaylık sağlamaktadır. Lazer epilasyon yöntemini kadınlar başta olmak üzere erkekler de çok fazla tercih etmektedirler.
Lazer epilasyonu uygulanmadan önce kişinin ten rengi, kıl yapısı ve kıl rengi incelenir. İncelenen bu faktörlere göre de hangi lazer epilasyon yönteminin tercih edilmesi gerektiği belirlenir. Kıl sorununa kalıcı çözüm sunulması adına en fazla tercih edilen, en etkili ve önemli yöntem ise Alexandrite Lazer Epilasyon yöntemidir. Alexandrite lazer epilasyonda kullanılan bu lazerin Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından onayı olması gerekmektedir.

Lazer epilasyon cihazlarının kullanımına dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu sebeple de konusunda uzman olan ve deneyimi bulunan kişiler tarafından uygulanması gerekir.

Alexandrite Lazer Epilasyon Yöntemi Nedir?

Alexandrite Lazer yönteminde Alexandrite kristali yardımıyla yüksek ışık enerjisi dağıtılır. Dağıtılan bu dalga boyu 755 nanometredir. Bu lazer yöntemi sayesinde epilasyon, dövme sildirme ve damar hastalıklarında da etkili sonuçlar alınabilmektedir. Bu yöntem tüm cilt tiplerine uygulanabilir olsa da en etkili sonuçlar açık tenlerde alınabilmektedir.

Alexandrite Lazer Epilasyon, Alexandrite kristali yardımı ile yüksek enerjili ışık yayarak kıl kökleri ve melanin tarafından emilerek ısıta dönüşür. Bu sayede de kıl kökleri tahrip edilerek lazer epilasyon yöntemi gerçekleştirilmiş olur. Alexandrite lazer epilasyon cihazının ışığının rengi kırmızıdır. Q-switching modunda kullanıldığında da sık aralıklarla atış yapabilmektedir. Bu yöntem sayesinde kıl köklerine ulaşan ışın, bu kıl köklerini yakarak yeniden çıkmasını engeller.

Alexandrite Lazer Epilasyon lazer türleri arasında en hızlı yöntem olarak bilinmektedir. Yöntemin etkisi hızlı ve çok kuvvetli olduğu için de yaygın olarak tercih edilmekte olan bir yöntemdir.

Alexandrite Lazer Epilasyon Faydaları

Alexandrite Lazer Epilasyon yönteminin faydalarının başında diğer lazer epilasyon yöntemlerinden çok daha etkili olması gelmektedir. Etkisini maksimum düzeyde gösterebilmesi için epilasyon uygulanacak ten renginin açık renk olması gerekmektedir. Koyu renkli tenklerde de etkisini gösteren bu yöntem, açık tenlilere göre biraz daha uzun seanslarda sonuç gösterebilir.
Alexandrite lazer yönteminde maksimum düzeyde verimlilik almak için en önemli iki faktör vardır. Birincisi kişinin ten renginin açık renk olması, ikincisi de kıllarının koyu renkli olmasıdır. Alexandrite lazer yönteminin cilt tarafından emilim oranı oldukça yüksektir. Diğer lazer yöntemleri ile etki bile edilemeyen çok ince kıllarda daha maksimum sonuçlar elde edilmektedir.

Alexandrite Lazer Yönteminin bir atışında ki etki alanı diğer epilasyon yöntemlerine göre oldukça geniştir. Lazerin başlıkları uygulanan epilasyonun bölgesine ve bölgenin genişliğine göre de değiştirilebilmektedir. Alexandrite Lazer Yönteminde epilasyon uygulaması soğutma sistemi ile beraber uygulandığı için kişinin hissettiği acı azalmaktadır.

Alexandrite Lazer Epilasyon yapılmadan önce ilk olarak doktor kontrolü yapılması önerilir. Çünkü burada amaç hangi yöntemin tercih edileceği ve cildin bu epilasyon yöntemine ne kadar uygun olup olmadığı incelenir. Lazer epilasyon esnasında kullanılacak uygun başlıklar seçilir. Hatta uzman kişi uygun görürse tende deneme atışı da yapabilir.