Cilt bakımı dış görünümüne önem veren ve cildin sorunsuz bir şekilde güzel durmasını isteyen bayanlar tarafından önemli bir konudur. Fakat zaman içerisinde yaşanan genetik ve çevresel faktörlerden dolayı birçok olumsuz etkiye maruz kalır. Bu nedenle dikkat edilmediği takdirde ciltte kuruluk, sarkma, lekelenme ve kırışıklık yaşanmaya başlar.

Bu nedenle cildin yenilenmesine ve onarılmasına yardımcı olan kollajen ve elastin yapısını sürekli diri tutmak gerekir. Son teknoloji kullanılarak uygulanan derma terapi (Dermapen) verimli sonuçlar sunuyor. Derma terapi (Dermapen) işlemi gerçekleştirirken kullanılan dermaroller özel olarak tasarlanmış üzerinde mikro altın iğneler bulunan bir cihazdır.

Derma Terapi Nedir? (Dermapen)
Geçmişten günümüze kadınlar tarafından tercih edilen gençleşme ve güzelleşme yöntemleri günümüzde teknolojik cihazlar yardımıyla daha profesyonel bir şekilde yapılır. Derma terapi yöntemi kök hücre ekstreleri içerdiği için cildin leke ve aknelerden arındırılması sağladığı gibi ince çizgi ve kırışıklıkları da başarılı bir şekilde giderir.

Kullanılan dermaroller sinerjik bileşenlerden meydana geldiği için cilt yapısını iyileştirmede kullanılır. Bu nedenle derma terapi (Dermapen) doku ve hücreleri terapi yaparak cildin onarılmasını sağlar. Cilt problemlerine çözümlemek amacıyla kullanılan bu yöntem uzman kişiler tarafından dermaroller aleti ile yapılır.

Derma Terapi Nasıl Yapılır?
Olumsuz hava koşullarına sürekli maruz kalan cilt zamanla yorgun bir görüntüye sahip olur. Düzenli bakımı yapılmadığı takdirde kurumaya yüz tutar ve beraberinde kırışıklık meydana gelir. Cilt bakımı konusunda son zamanlarda popüler bir şekilde kullanılan derma terapi cildin ölü hücrelerden arındırılarak yenilenmesini sağlar. Derma terapi dermaroller adı verilen özel bir alet yardımı ile yapılır. Bu cihaz cildin üzerinde gezdirilerek derinin üst kısmında deformasyon oluşturur. Alet yardımı ile açılan küçük noktalardan cildin ihtiyacı olan vitamin, mineral ve amino asitler cilt altına gönderilir. Cilt altına gönderilen bu maddeler cilt problemlerini ortadan kaldırır. Cilt uygulamanın ardından nefes alarak rahatlar. Kullanılan özel solüsyon ve kremlerle uygulama tamamlanır.

Derma Terapi Ne işe Yarar?
Cildin rahatlamasını ve nefes almasını sağlayan derma terapi rahatsızlık veren birçok cilt probleminde kullanılır. Cilde yapılan bu yöntem sayesinde cilt üzerinde meydana gelen sivilce ve akneler, yara izleri, cilt çatlakları, kirli gözenekler, pigment dengesizlikleri gibi sorunlar yok edilir. Derma terapi sayesinde cildin kaybetmiş olduğu elastiki yapı yeniden sağlanır. Derma terapi yüzde etkili bir şekilde kullanırken dekolte ve boyun bölgesinde de kullanılır. Son derece güvenilir bir uygulama olan derma terapi hastalara özgü kullanılan dermaroller yardımı ile yapılır.

Derma Terapi Faydaları
Tüm cilt tiplerinde başarılı bir şekilde kullanılan derma terapi (dermapen) kök hücre ekstreleri içerir. Bu uygulama akne izlerinde, cilt çatlaklarında, yara izlerinde, geniş gözenekli cilt sorunlarını gidermede etkin rol oynuyor. Ağrısız bir uygulama olan dermaroller vücudun birçok bölgesinde kullanılabilir. Dermaroller üzerinde bulunan mikro altın iğneler herhangi bir alerji yapmadan derinin onarılmasını sağlar. Günümüzün en teknolojik ve trend cilt bakım uygulamaları içerisinde yer alan derma terapi cildin elastiki yapısına kavuşmasına yardımcı olur. Ciltte görülen küçük kırışık çizgilerin ortadan kalkmasını sağlayarak cilde daha sıkı bir görünüm verir. Uygulama sırasında ciltte bulunan tüm gözenekler açılır ve cilt nefes alır hale gelir.

Derma Terapi Öncesi Sonrası
Derma terapi uygulaması seanslar halinde yapıldığı için her seans sonrası cildi doğru ürünlerle beslemek gerekir. Derma terapi sonrası cilt tüm ya ve kirlerden arınarak temiz hale gelir. Cildin yenilenmesini ve onarılmasını sağlayan bu yöntem belli aralıklarla kullanılmalıdır. İşlemin vermiş olduğu başarılı sonucun devamını sağlamak için cildin günlük bakımını aksatmadan yapmak gerekir.

Derma Terapi Uygulaması
Derma terapi uygulaması son dönemlerde kadınlar ve erkekler tarafından talep gören bir işlemdir. Özel olarak kullanılan cihazın üzerinde mikro altın iğneler yer alır. Masaj tarzında uygulanan bu yöntem cildin ihtiyacı olan maddeleri deri altına gönderir. Cilt üzerinde yaygın bir kullanım alanına sahip olan derma terapi uygulaması sırasında uygulamanın gerçekleşeceği bölgenin ihtiyacına uygun ürünler kullanılır. Uygulama sayesinde kuru, sarkmış, lekeli ciltler onarılarak yenilenmesi sağlanır.

Derma Terapi Yorumları
Derma terapi hakkında yoruma açık bulunan siteler üzerinde kadınlar tarafından yapılan yorumlar bulunur. Derma terapi (dermapen) uygulamasını merak edenler ve uygulamayı denemek isteyenler yapılan yorumlardan yola çıkarak merak ettiği tüm soruların cevaplarını burada bulabilirler. Dermaterapinin nasıl yapıldığı, işlem sırasında hangi ürünlerin kullanıldığı, cildin ihtiyacı olan maddelerin nasıl cilde aktarıldığı tarzında yorumlar bulunur. Yapılan yorumlar dermaterapi fiyatları hakkında da bilgi verir.

Derma Terapi Fiyat
Derma terapi, kök hücre ekstreleri içerdiği için cilt için oldukça faydalı bir yöntemdir. Dermaterapi fiyatları yapılan cilt analizleri sonucunda belirlenir. Çünkü gelen kişilerin yaşadığı cilt problemleri, cildin ihtiyacı olan vitamin ve mineraller farklılık göstereceğinden dolayı fiyatlarda değişiklik görülür.

Derma Terapi (Dermapen)
Dermapen özel alet yardımıyla cildin yenilenmesini sağlayan teknolojik bir yöntemdir. Yapılan terapi ile beraber cilt bakımı profesyonel bir şekilde gerçekleşir. Derma terapi cilt üzerinde görülen leke, akne ve yara tedavisinde etkili sonuçlar gösterir. Ölü hücreleri yok ederek cildin canlı ve nefes alan bir yapıya kavuşmasını sağlar. Uygulama esnasında cilde verilen maddeler deri altında kolejen yapıyı uyararak cildin yenilenmesine yardımcı olur.